Artykuły

Kancelaria Adwokacka „Temida” Łukasz Kurek udziela pomocy w odzyskiwaniu długów

Pożyczyłeś pieniądze i nie otrzymałeś zwrotu pożyczki? A może prowadzisz firmę i Twoi kontrahenci nie płacą w terminie? Nie masz już pomysłu, w jaki sposób odzyskać należne pieniądze. Pamiętaj, że od terminowych spłat zobowiązań ze strony dłużników zależy Twoja płynność finansowa. Jest to dobry moment, żeby skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu windykacji należności. Kancelaria Adwokacka Temida Łukasz Kurek oferuje wsparcie w tym zakresie.

 

Windykacja należności – od czego zacząć?

 

Problemy z terminowymi płatnościami ze strony dłużników może mieć każdy, zarówno osoba fizyczna, jak i spółka. W pierwszym przypadku wystarczy, że udzieliłeś prywatnej pożyczki, a osoba, której zapewniłeś wsparcie, nie oddaje długu w terminie. Takie problemy częściej jednak dotykają firm. Wielu przedsiębiorców ma problemy z kontrahentami, którzy nie opłacają w terminie faktur. Im więcej nieopłaconych zobowiązań klientów, tym większe ryzyko utraty Twojej płynności finansowej. Gdy problem zaczyna nas przerastać, możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów. Kancelaria Adwokacka Temida oferuje kompleksową pomoc w windykacji należności. Często wsparcie profesjonalisty w tej dziedzinie jest zdecydowanie skuteczniejsze niż próba odzyskania długu na własną rękę.

Jak wygląda pomoc prawna w odzyskiwaniu należności?

Zdecydowałeś się nie działać na własną rękę i poprosić o pomoc adwokata? To bardzo dobra decyzja. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda pomoc prawna w windykacji należności oraz w czym dokładnie może pomóc Ci adwokat, przychodzimy z odpowiedzią. Przede wszystkim napisze dla Ciebie ostateczne przed sądowe wezwanie do spłaty należności. Jeśli to nie pomoże, prawnik sporządzi pozew sądowy o zapłatę. Zajmie się także kontaktem z dłużnikami i poprowadzi negocjacje. Kancelaria adwokacka, która Cię reprezentuje, zadba także o zabezpieczenie majątku osoby zalegającej ze spłatą długu. Wszystkie te działania skutecznie doprowadzą do odzyskania Twoich pieniędzy.

Sprawy sądowe – pomoc kancelarii adwokackiej

 Do adwokata możemy zwrócić się w każdej sprawie prawnej, bo zawsze nam pomoże. Jest specjalistą w swojej dziedzinie, więc zna się na paragrafach i artykułach.  Jeśli mamy problem, umawiamy się na konsultację w kancelarii, w której przyjmuje interesantów. Zawsze warto zabrać ze sobą niezbędne dokumenty i przygotować zestaw pytań, które ułatwią ocenę naszej sytuacji.

Jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?

Na umówione spotkanie z adwokatem przychodzimy punktualnie i z kompletem dokumentów. Musimy być właściwie przygotowani, bo inaczej niewiele załatwimy. Pierwsza konsultacja bywa stresująca, ponieważ chcemy przedstawić problem, w sposób jak najbardziej przejrzysty. Dobrze jest przed wejściem poukładać myśli, żeby nie było chaosu podczas rozmowy. Musi być jasno i konkretnie, wtedy uzyskamy pomoc, na której nam zależy. Kancelaria Adwokacka Adwokat Temida Łukasz Kurek przyjmuje interesantów w różnych sprawach prawnych, więc możemy się zwrócić o poradę w każdej kwestii. Jeśli mamy przed sobą rozprawę, mecenas napisze pismo procesowe lub odpowiedź na pozew, a także będzie nas reprezentował w sądzie. Zrobi wszystko, żebyśmy sprawę wygrali. Tego typu wsparcie na sali sądowej, jest wskazane, szczególnie gdy strona przeciwna pojawi się ze swoim prawnikiem.

Jak wygrać sprawę sądową?

 Sprawa sądowa nigdy nie należy do przyjemności, bez względu na to, czy jesteśmy powodem, czy pozwanym. Niemal każdy przeżywa stres i obawia się postanowienia sądu. Dla pewności warto udać się do prawnika i skorzystać z jego wiedzy. Będziemy bardziej pewni siebie, kiedy adwokat uda się z nami na rozprawę. Taka pomoc jest na wagę złota. Mecenas podpowie, co mamy mówić przed sądem, a jakie sprawy raczej przemilczeć, by nie pogorszyć sytuacji, w wyniku czego możemy przegrać nawet najprostszą sprawę. Liczenie wyłącznie na własne siły jest niekiedy nie tylko ogromnym błędem, ale i lekkomyślnością. Adwokat Łukasz Kurek zawsze broni swojego klienta. Już samo pojawienie się z nim na rozprawie, jest inaczej postrzegane przez sędziego.

Komu pomaga Kancelaria Adwokacka „Temida” Łukasz Kurek?

 Adwokat Łukasz Kurek świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz oferuje kompleksową i stałą obsługę prawną dla przedsiębiorstw. Nie ma możliwości prowadzenia biznesu bez pomocy mecenasa. Na przykład Kancelaria Adwokacka „Temida” Łukasz Kurek świadczy pomoc w zakresie: porad, konsultacji, pisemnych opinii prawnych. Pomoc specjalistów jest ważna w sprawach procesowych i nieprocesowych związanych z działalnością gospodarczą. Natomiast osoby spoza biznesu korzystają z usług prawnika, w zagadnieniach cywilnych, rzeczowych, odszkodowawczych, rodzinnych oraz pracy. Jeśli chodzi o sprawy karne, adwokat staje się obrońcą oskarżonego lub pełnomocnikiem osób pokrzywdzonych. Kancelaria Adwokacka „Temida” Łukasz Kurek zapewnia również prowadzenie zastępstwa procesowego we wszystkich stadiach postępowania, prowadzonych przed sądami każdej instancji, a także policją, prokuraturą lub innymi organami powołanymi do ścigania sprawców czynów zakazanych prawem.

Jak uzyskać odszkodowanie od Towarzystwa ubezpieczeniowego?

Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają zaniżone odszkodowania, a często wręcz ich unikają, zasłaniając się procedurami. Zdają sobie sprawę, że osoby poszkodowanie z reguły godzą się z otrzymaną kwotą. Dzieje się tak dlatego, że obawiają się kierowania swoich spraw do sądów. Stres, napięcie i brak wiary w wygraną, powstrzymuje ich od walki o swoje prawa. Nawet nie próbują starać się o wyższe sumy, ponieważ z góry zakładają, że są na straconej pozycji. To jednak błędne podchodzenie do tematu. Zwracając się o pomoc do kancelarii adwokackiej, można wiele zyskać. Należy umówić się na spotkanie i przedstawić dokumenty dotyczące wypadku, a prawnik poprowadzi sprawę, np. z zakresu: szkód komunikacyjnych, roszczeń związanych z naruszeniem dóbr osobistych, odszkodowań za zalanie, pożar lub klęski żywiołowe. Zajmie się również błędami w sztuce lekarskiej oraz odszkodowaniami od biur podróży za nieudany urlop. Jeśli firma ubezpieczeniowa nie przystanie na ugodę, to skieruje pozew do sądu. Z jego pomocą jesteśmy w stanie zyskać więcej, niż nam się wydaje, dlatego zawsze walczmy o swoje.

Czym jest wypadek komunikacyjny i kiedy należy się za niego odszkodowanie.

 Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. Istnieją różnego rodzaju wypadki takie jak wypadki w pracy czy wypadki komunikacyjne. Czym jest wypadek komunikacyjny i jakie mogą być jego następstwa? Czym jest odszkodowanie komunikacyjne ? Co Ci przysługuje w wypadku odszkodowania za wypadek komunikacyjny i kto pomoże Ci je otrzymać. Sprawdź co, wiesz o odszkodowaniu komunikacyjnym.

Kiedy następuje wypadek komunikacyjny.

Wypadek komunikacyjny to zdarzenie w ruchu lądowym, morskim lub powietrznym, w którym uczestniczy co najmniej jeden pojazd. Skutkiem takiego wypadku jest wystąpienie szkody w majątku, mogą też ucierpieć osoby biorące w nim udział. Najczęściej mamy do czynienia z wypadkami z udziałami samochodów. Jeśli ucierpiałeś w wypadku komunikacyjnym, możesz ubiegać się o odszkodowanie od sprawcy wypadku. W uzyskaniu odszkodowania może pomóc kancelaria adwokacka taka jak Kancelaria Adwokacka Temida. Odszkodowanie komunikacyjne to świadczenie przysługujące osobie poszkodowanej za szkodę osobową lub rzeczową, powstałą na skutek wypadku drogowego lub kolizji drogowej, o ile osoba ta nie jest sprawcą zdarzenia. Celem odszkodowania komunikacyjnego dla osoby niebędącej sprawcą wypadku jest rekompensata finansowa za poniesione straty zdrowotne lub materialne, które wystąpiły na skutek wypadku.

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne.

Odszkodowanie komunikacyjne jest wypłata środków pieniężnych, która doznała szkody w wyniku wypadku. Właściciele samochodu posiadają ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowym ubezpieczeniem właścicieli pojazdów mechanicznych takich jak samochód. Gwarantuje ono wypłatę odszkodowania poszkodowanej osobie.  Aby ubiegać się o odszkodowanie, powinny być spełnione pewne warunki jak stwierdzenie sprawcy zdarzenia. Ustalić może to patrol policji, który należy wezwać w przypadku nastąpienia zdarzenia wypadku. Aby, ubiegać się o odszkodowanie należy zgłosić szkodę do zakładu ubezpieczeń sprawcy. Przy zgłaszaniu wypadku należy przedstawić szczegóły opisujące wypadek komunikacyjny. Szkodę można zgłosić w oddziale zakładu ubezpieczeń, u agenta, telefonicznie lub drogą internetową. Należy opisać wszelkie szkody powstałe w następstwie wypadku w tym szkody dla naszego zdrowia.  W przypadku problemów z ustaleniem sprawcy lub uzyskaniem odszkodowania od sprawcy warto skorzystać z usług kancelarii adwokackiej. Nasz kancelaria świadczy szeroki zakres usług prawnych takich jak: prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo karne czy odszkodowania komunikacyjne. W zakresie ubezpieczenia OC może przysługiwać Ci: naprawa pojazdu, odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu, holowanie pojazd zastępczy, odszkodowanie za inne uszkodzone mienie, rekompensata za utracone dochody, zwrot kosztów leczenia oraz zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne i psychiczne. Roszczenie powinno być odpowiednio uzasadnione. Jeśli masz problemy z uzyskaniem odszkodowania za wypadek komunikacyjny, skorzystaj z usług kancelarii świadczącej profesjonalną pomoc prawną. 

Dlaczego po wypadku komunikacyjnym warto skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej?

 Polacy wciąż obawiają się korzystania z usług kancelarii adwokackich. Tymczasem w niektórych przypadkach pomoc adwokata jest wręcz nieodzowna. Potrącił cię samochód, w wyniku czego masz problemy ze zdrowiem? Miałeś kolizję nie ze swojej winy? W obydwu przypadkach należy ci się godne odszkodowanie, jednak walcząc samodzielnie, możesz je otrzymać w znacznie zaniżonej kwocie. Pozwól sobie pomóc – skorzystaj z pomocy prawnika.

Odszkodowania powypadkowe a kancelarie prawne

Pomimo znowelizowanych przepisów o ruchu drogowym wypadków komunikacyjnych i potrąceń wciąż jest o wiele za dużo. Niewielkie, niegroźne kolizje są wprawdzie uciążliwe, jednak nie pociągają za sobą groźniejszych konsekwencji i stosunkowo szybko się o nich zapomina. Inaczej jest w przypadku poważniejszych wypadków komunikacyjnych oraz potrąceń. Tego typu zdarzenia na długo zapadają w pamięć i wywołują traumę nawet u osób o silnym charakterze. Co więcej, powodują uszczerbek, nieraz znaczny, na zdrowiu fizycznym.
Ofiarom nieuważnych kierowców przysługuje odszkodowanie. Należy jednak mieć świadomość, że niektóre firmy ubezpieczeniowe próbują zaniżać wysokość rzeczywiście poniesionego uszczerbku na zdrowiu, bazując nie tylko na niewiedzy osób poszkodowanych, ale również fakcie, że w obliczu  ograniczeń fizycznych i żmudnej, długotrwałej rehabilitacji nie mają siły ani ochoty walczyć o swoje prawa. W skutecznym dochodzeniu własnych roszczeń pomagają radcy prawni i adwokaci.
– wyjaśnia ekspert z kancelarii adwokackiej Temida w Grudziądzu, oferującej między innymi zastępstwo procesowe i porady prawne w zakresie prawa karnego, cywilnego, rodzinnego opiekuńczego i administracyjnego.

Zalety powierzenia sprawy o odszkodowanie prawnikom

Adwokat i radca prawny to eksperci, którzy dysponują odpowiednią wiedzą w sprawach o odszkodowanie oraz doświadczeniem w przygotowywaniu pozwów, a także sporządzaniu innych pism procesowych. Dzięki biegłej znajomości regulacji prawnych oraz procedur prawnik z łatwością przeprowadzi klienta przez batalię sądową i wywalczy dla niego stosowne, należne odszkodowanie. Osoba poszkodowana nie musi się przejmować żadnymi kwestiami formalnymi. Zamiast tego może w spokoju powracać do zdrowia.Wprawdzie zadośćuczynienie finansowe w żaden sposób nie zrekompensuje ofierze cierpienia i bólu, zapewni jednak środki niezbędne do pokrycia kosztów leczenia, nabycia niezbędnego sprzętu (kule, wyciągi, łóżko rehabilitacyjne, ortezy itd.), a w przypadku, kiedy w wyniku zdarzenia poszkodowany stał się osobą niepełnosprawną, przystosowania na jego potrzeby mieszkania.

Na czym polega funkcja oskarżyciela posiłkowego w postępowaniu sądowym?

 W sprawach karnych działania prokuratora podczas procesu może wspomagać tak zwany oskarżyciel posiłkowy. Uprawniona do tej roli jest osoba pokrzywdzona bądź jej reprezentant – adwokat. Taka funkcja daje dodatkowe uprawnienia i pozwala na czynny udział podczas przewodu sądowego, m.in. zadawanie pytań świadkom. Najważniejsze, aby oświadczenie o przyjęciu takiej roli złożyć w odpowiednim terminie. 

Kim jest oskarżyciel posiłkowy?

 To instytucja w polskich sądach, która zostaje włączona do postępowania karnego i występuje obok prokuratora – oskarżyciela publicznego lub zamiast niego. Znacznie częściej ma jednak miejsce pierwsza sytuacja. W takiej roli występuje prawnik strony pokrzywdzonej bądź sama osoba pokrzywdzona. Takie usługi oferuje swoim klientom między innymi kancelaria adwokacka Temida, która ma swoją siedzibę w Grudziądzu. Dzięki takiej funkcji storna, która doznała krzywdy, również może zbierać dowody przeciwko sprawcy, potwierdzające jego winę, jak również brać udział w czynnym przesłuchiwaniu świadków na sali sądowej. W przypadku, kiedy osoba pokrzywdzona nie żyje podczas toczącego się postępowania, rolę oskarżyciela posiłkowego może odgrywać ktoś z jej najbliższej rodziny. 

Jakie uprawnienia ma oskarżyciel posiłkowy?

 Jak zostało już wcześniej wspomniane, pełnienie takiej funkcji pozwala na branie czynnego udziału w procesie karnym i wspomaganie działań prokuratora. Poza możliwością zadawania pytań świadkom ma również prawo do komentowania zeznań oskarżonego oraz stanowisk wygłaszanych przez jego obrońcę. Ważna jest także możliwość zgłaszania wniosków dowodowych. Jako osoba pokrzywdzona lub jej reprezentant, najlepiej wie, jak wyglądały okoliczności popełnienia czynu niedozwolonego i karalnego. Ponadto występowanie w charakterze oskarżyciela posiłkowego uprawnia do nieograniczonego wglądu w akta sprawy, jak również złożenia sprostowania do protokołu rozprawy. Do jego przywilejów zalicza się także wniesienie środków odwoławczych oraz uzasadnienia do wyroku. 

Jak zostać oskarżycielem posiłkowym?

 W tym celu należy złożyć do sądu stosowne oświadczenie, które najlepiej złożyć na piśmie, jeszcze przed pierwszym wyznaczonym terminem rozprawy sądowej. Ostatni moment na jego przedstawienie w formie ustnej następuje natomiast przed rozpoczęciem przewodu sądowego, czyli zanim zostanie odczytany akt oskarżenia. Nie wymaga to dodatkowych decyzji wydanych sądownie, które zezwalają na uczestnictwo pokrzywdzonego lub jego adwokata w roli oskarżyciela posiłkowego. Warto być do tego odpowiednio przygotowany, gdyż podczas rozprawy sąd nie zawraca się do strony, która ucierpiała w wyniku popełnionego przestępstwa z pouczeniem o przysługującym jej prawie do pełnienia takiej funkcji. 

Czym są alimenty i jak ustalić ich wysokość

 Rozstanie między dorosłymi ludźmi to przykra sprawa, które często rodzi dodatkowe źródła problemów. Jednym z nich są alimenty i ustalenie ich wysokości. Osoba, która mieszka z dzieckiem, świadczy opiekę nad nim.  Drugi rodzic powinien płacić alimenty na rzecz dziecka pozwalające, pokryć koszty jego utrzymania. Kogo dotyczy obowiązek alimentacyjny i jak długo należy je płacić.  Na co można przeznaczyć alimenty i od czego zależy ich wysokość? 

Czym jest obowiązek alimentacyjny i jak długo należy płacić alimenty.

 Obowiązek alimentacyjny ciąży na obojgu rodziców wobec dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Są to świadczenia zarówno o charakterze materialnym pozwalającym pokryć koszty utrzymania dziecka, jak i wychowanie dziecka i dbanie o jego staranny rozwój. Aby, uzyskać alimenty należy złożyć pozew w Sądzie Rejonowym, właściwym dla miejsca zamieszkania pozwanego lub dziecka. Wszelkie sprawy związane z alimentami, a także prawem rodzinnym i opiekuńczym może pomóc załatwić  Kancelaria Adwokacka Temida Adwokata Łukasza Kurek. Jeśli rodzic nie mieszka z dzieckiem lub nie świadczy nad nim opieki zobowiązany, jest do uiszczania określonej kwoty pieniężnej pozwalającej pokryć koszty wyżywienia i inne podstawowe potrzeby dziecka. Alimenty należy płacić do momentu, gdy dziecko uzyska możliwość samodzielnego utrzymywania się. Obowiązek ten może występować nawet po zakończeniu edukacji przez dziecko, jeśli nie ma środków na utrzymanie. Alimenty są płacone do momentu, gdy dziecko uzyska kwalifikacje pozwalające na zarobkowanie lub dochody wystarczające na pokrycie kosztów jego utrzymania. Z płacenia alimentów uchylić może jedynie sąd. 

Na co można przeznaczyć alimenty i od czego zależy ich wysokość.

 Alimenty pozwalają pokryć wszelkie wydatki na dziecko związane z zakupem żywności, utrzymaniem domu czy zakupem ubrań. Może je także przeznaczyć na wszelkie zajęcia dodatkowe, wyjścia do kina czy udział w zajęciach sportowych. Kwota z alimentów może być przeznaczona na rozwój pasji i zainteresowań dziecka. Wysokość alimentów na dziecko jest zależna od wielu czynników. Sąd podczas ustalania wysokości alimentów bierze pod uwagę codzienne wydatki dotyczące: szkoły, mieszkania, leczenia, wyżywienia, odzieży i obuwia, środków higieny i czystości, czasu wolnego, rozrywki, kultury, życia codziennego, kosztów dojazdu, wyjazdów weekendowych czy wakacji. Zależą też od potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowych i majątkowych osoby płacącej alimenty. Można starać się o podwyższenie alimentów w wypadku zmiany potrzeb dziecka lub zmiany możliwości zarobkowych osoby przekazujące środki materialne. W przypadku niepłacenia alimentów grożą konsekwencje. Jeśli masz problem w przypadku nieregulowanych alimentów lub chce zwiększyć ich wysokość, możesz skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, która świadczy usługi z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Nasza kancelaria świadczy także usługi prawne obejmujące inne dziedziny prawa. Dążymy do skutecznych rozwiązań prawnych.

Kiedy i jak można wnieść skargę na czynności komornika?

Choć najczęściej z egzekucjami komorniczymi borykają się zarówno małe, jak i większe przedsiębiorstwa, sprawa tak może dotyczyć również osoby fizycznej. Czynności komornika, których prawidłowość budzi wątpliwości, można zaskarżyć do sądu, przy którym dany organ działa. Należ sporządzić odpowiedni dokument z zachowaniem wszelkich wymogów formalnych, w czym pomoże adwokat Łukasz Kurek, specjalizujący się w prawie gospodarczym i cywilnym. 

Jakie czynności można zaskarżyć?

 Tak naprawdę podlega temu każda sytuacja, w której komornik niewłaściwie i w sposób niepełny wykonał swoje obowiązki, naruszając tym samym dobro jednej ze stron – wierzyciela bądź dłużnika. Podlega temu także całkowite zaniechanie podjęcia odpowiednich działań, które stanowiły obowiązki służbowe. Należy jednakże zaznaczyć, że nie dotyczy to okoliczności, w których sprawa komornicza po prostu się przedłuża. Zaskarżyć można zarówno naruszenie popełnione świadomie, jak i nieświadomie. Do uznania słuszności skargi na czynności komornika przez sąd wymaga się jedynie stwierdzenia nieprawidłowości w sposób obiektywny. Trzeba mieć również świadomość, że potwierdzenie jej zasadności nie zobowiązuje do naprawienia wyrządzonych szkód, na przykład w wyniku błędnie wyegzekwowanej należności poprzez jej zwrot dłużnikowi. Uzyskanie odszkodowania w takiej sprawie jest możliwe jedynie na drodze postępowania cywilnego. 

Jak powinno się wnieść skargę?

 Niezbędne jest sporządzenie odpowiedniego pisma procesowego. Na tym etapie warto skontaktować się z adwokatem, który pomoże w spełnieniu wszystkich potrzebnych formalności. Można skorzystać na przykład z usług kancelarii adwokackiej Temida, mieszczącej się na terenie Grudziądza. W treści powinny znaleźć się przede wszystkim: 
  • dane stron wraz z adresami,
  • określenie konkretnej czynności, która jest poddawana zaskarżeniu,
  • prośbę o jej zmianę, uchylenie lub dokonanie wraz ze stosownym uzasadnieniem,
  • sygnaturę akt komorniczych,
  • podpis osoby, która wnosi skargę.
 Dokument należy złożyć w ciągu siedmiu dni liczonych od wykonania czynności, zawiadomienia osoby o jej dokonaniu przez komornika lub daty, w której powinna mieć miejsce. Dokonuje się tego w sądzie rejonowym, przy którym działa dany komornik i to za jego pośrednictwem. Może go dostarczyć osoba, której dotyczy sprawa (wierzyciel albo dłużnik), jak również osoba postronna, która uznała, że organ komorniczy nieprawidłowo wypełnił swoje obowiązki. W ciągu tygodnia od daty złożenia skargi sąd zajmuje się jej rozstrzygnięciem, jeśli podmiot zaskarżony nie uwzględnia jej w całości. W przeciwnym razie sam komornik informuje zainteresowanych o jej słuszności.