Prawo rodzinne i opiekuńcze

Profesjonalna opieka Twoich interesów

Potrzebujesz pomocy w zakresie spraw rodzinnych i opiekuńczych np. rozwodu, alimentów, ubezwłasnowolnienia? Pozwól, że Ci pomogę.

Napisz do nas

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Co oferuję?

Prawo rodzinne jest bardzo delikatną materią w dochodzeniu o sprawiedliwość. Dlatego w ramach współpracy gwarantuję nie tylko profesjonalną pomoc prawną, doradztwo i reprezentację przed właściwymi organami. Oferuję również najwyższy poziom empatii i wyczucia analizując szczegóły sprawy i przygotowując najkorzystniejsze dla Klienta rozwiązanie.

Wykazuję pełne wsparcie i zrozumienie, co sprzyja budowaniu atmosfery wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Pomagam rozwiązać na korzyść Klienta sprawy sporne z zakresu prawa rodzinnego w tym m.in.: powstanie, zmiany i ustania stosunków rodzinno-prawnych, a także majątkowych i niemajątkowym relacji pomiędzy członkami rodziny.

Specjalizacje

Jakimi sprawami się zajmuję?

Sprawy o rozwód, separację lub o unieważnienie małżeństwa

Pomagam przygotować pozew i pisma procesowe oraz Klienta do sprawy i reprezentuję go w sądzie, będąc pełnym wsparciem merytorycznym i prawnym.

Sprawy alimentacyjne

Pomagam prowadzić sprawy alimentacyjne między stronami, co ma na celu przyspieszenie rozwiązania sporu i godne poszanowanie praw do własności majątkowych Klientów.

Sprawy o ubezwłasnowolnienie

Pomagam uzyskać odpowiedni status prawny, który umożliwia przejęcie praw rodzicielskich wobec osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji w wyniku problemów psychologicznych.

Pozbawienie oraz ograniczenie praw rodzicielskich i ustalenie miejsca pobytu dziecka

Pomagam przygotować Klienta i reprezentuję go przed sądem rodzinnym w okolicznościach ograniczeń lub problemów prawnych związanych z właściwym wychowywaniem dziecka.

Sporządzanie wniosków oraz reprezentacja w sprawach z zakresu opieki i kurateli

Reprezentuję strony sprawy w sądzie oraz przygotowuję wnioski i projekty pism.

Majątkowe sprawy małżeńskie

Pomagam zorganizować i przejść przez sprawę w sądzie, co ma na celu ochronę majątku i portfela inwestycyjnego (również kredytów) Klienta świadcząc pełne wsparcie merytoryczne.

Sprawy o przysposobienie

Pomagam zaplanować i prowadzić sprawy związane z adopcją, co skraca czas dojścia do porozumienia, opierając działania o indywidualne potrzeby Klienta i dobro jego rodziny.

Sprawy o ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa, unieważnienie uznania dziecka, rozwiązanie przysposobienia

Pomagam prowadzić sprawy adopcyjne oraz o ustalenie, czy zaprzeczenie ojcostwa, by doprowadzić do ugodowego i satysfakcjonującego stosunku między stronami sporu.

Sprawy o uznanie za zmarłego

Pomagam ustalić i zidentyfikować stan prawny zmarłego oraz przygotować niezbędną dokumentację, która ustala prawny fakt zgonu niezbędny do kolejnych kroków prawnych.

Kancelaria radcy prawnego

Kancelaria Adwokacka - Poznaj mnie lepiej

Profesjonalna pomoc prawna w zakresie dochodzenia sprawiedliwości to najkorzystniejszy sposób na polubowne i sukcesywne zakończenie sprawy. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i ponad 14-letnie doświadczenie pomagam korzystnie zakończyć sprawę, opierając działania o efektywne, szybkie i ukierunkowane na satysfakcję klienta rozwiązania.

Świadczę usługi dla przedsiębiorców i osób fizycznych, oferując:

 • Profesjonalne doradztwo prawne
 • Sporządzanie pism procesowych
 • Przygotowywanie umów i opinii prawnych
 • Reprezentację przed organami administracji państwowej, sądami i prokuratorami
 • Przygotowanie Klientów do spraw
 • Przygotowanie materiału dowodowego

Zajmę się Twoimi sprawami, gwarantując:

 • Kompleksową obsługę prawną zorientowaną na Twój cel
 • Nowoczesne podejście w zakresie kontaktu i analizy szczegółów sprawy
 • Elastyczność współpracy dopasowaną do Twoich potrzeb
 • Kreatywność w rozwiązywaniu problemów umożliwiającą zamknięcie sprawy szybciej
 • Pełne wsparcie od pierwszego kontaktu aż do korzystnego zakończenia sprawy
 • Efektywność prowadzonych działań opartych o ponad 14-letnie doświadczenie

Zachęcam do zapoznania się z opiniami Klientów, z którymi miałem przyjemność współpracować i kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.

adw. Łukasz Kurek

Doświadczenia prawnego

14 lat

Obsłużonych klientów

417

Wygranych spraw

94,2%

Średnia ocena klientów

4,7/5

Gwarancja satysfakcji

100%

Opinie klientów

Co sądzą o nas klienci?

Zaufania klientów nie da się kupić, ale można je wypracować.

Wiem, jak ważna jest znajomość prawa, lecz sam jej nie posiadam, również wiem, jak ważny jest adwokat, który zrozumie nas i pomoże swoją wiedzą i spokojem prawniczym dlatego polecam pana mec. Łukasza Kurka i dziękuję.

Daniel Henzel

Jako człowiek i jako adwokat bardzo pomocny, miły i ambitny. Od kilku lat znam Pana Łukasza i będę polecać go każdemu, kto potrzebuje pomocny prawnej, współpraca na 5+.

Karolina Golimowska

Polecam każdemu Pana Łukasza rzetelna pomoc i wsparcie na najwyższym poziomie + wysoka kultura osobista. Polecam z całego serca.

Wiola Czerwińska